Blog o filmach, serialach i szeroko pojętej kinematografii.

piątek, 28 kwietnia 2017

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, Lady Gaga

Było już o aktorach występujących w teledyskach, teraz nadeszła pora, aby na warsztat wziąć muzyków, którzy postanowili zabłysnąć na dużym (bądź małym) ekranie. Poszukiwanie nowych doznań, wypalenie się dotychczasowej kariery czy kusząca propozycja nie do odrzucenia mogą zachęcić muzyków do próbowania swoich sił w aktorstwie. 


Twórcy filmowi z kolei liczą, że dzięki temu zabiegowi wzbudza większe zainteresowanie i przyciągną dodatkową grupę odbiorców do swojej produkcji. Występy te jednym razem okazywały się klapą innym razem były na tyle udane, iż obecnie ciężko stwierdzić czy dany artysta jest jeszcze muzykiem czy już aktorem. Zestawienie postanowiłam podzielić na dwie części. Przed wami pierwsza część, w której zajęłam się płcią piękną.

Lady Gaga

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, lady gaga, kathy bates

Choć jej teledyski stoją na najwyższym poziomie i są swego rodzaju krótkimi filmami, piosenkarce to nie wystarczyło i zdecydowała się postawić pierwsze kroki w aktorstwie. Początkowo mogliśmy ją ujrzeć w epizodycznych scenach w takich produkcjach jak „Maczeta zabija” czy „Sin City 2: Damulka warta grzechu”, aż zaoferowano jej jedną z głównych ról w serialu „American Horror Story: Hotel”. Choć za występ w filmie „Maczeta zabija” artystka otrzymała nominację do Złotej Maliny dla najgorszej aktorki drugoplanowej, to udział w serialu okazał się być sukcesem, bowiem zgarnęła za niego statuetkę Złotego Globu dla najlepszej aktorki w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym. Choć Lady Gaga idealnie pasowała do pokręconego klimatu, jaki serwują nam twórcy American Horror Story i na ekranie radziła sobie całkiem dobrze, to moim zdaniem nagrodzenie jej tą statuetką było na wyrost. Niewątpliwie ujrzymy ją jeszcze w niejednej roli, gdyż jak sama twierdzi, aktorstwo pomaga jej w walce z depresją.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, lady gaga

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, lady gaga

Rihanna 

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, rihanna

To kolejna wokalistka, której wideoklipy zachwycają i przypominają filmy z prawdziwego zdarzenia. Jej urodę możemy podziwiać w filmie „Battleship: Bitwa o Ziemię”, niestety tylko urodę, ponieważ piosenkarka wypadła w swojej roli naprawdę słabo, a jej nieudolne starania zostały nagrodzone Złotą Maliną dla najgorszej aktorki drugoplanowej. Kiepskie początki nie zniechęciły artystki do aktorstwa, obecnie można ją oglądać w najnowszym sezonie serialu „Bates Motel”, a już za kilka miesięcy ujrzymy ją na ekranach naszych kin w produkcji „Valeriana i miasto tysiąca planet” w reżyserii Luca Bessona. Obecnie pracuje na planie filmu „Ocean’s 8”, będącym kobiecą wersją „Ocean’s Eleven”, gdzie wystąpi u boku takich gwiazd jak Cate Blanchett czy Anne Hathaway. Rihanna użyczyła również swojego głosu w animacji „Dom”.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, rihanna, cate blanchett

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, rihanna


Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, rihanna

Courtney Love

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, courtney love

Ma na swoim koncie całkiem pokaźną liczbę ról filmowych. Do jej najbardziej udanych występów możemy zaliczyć rolę w filmie „24 godziny”, „Człowiek z księżyca” oraz „Skandalista Larry Flynt”, za którą otrzymała nominację do Złotego Globu. Wokalistka zaliczyła także gościnny występ między innymi w serialu „Synowie Anarchii”.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, courtney love, woody harrelson

Björk 

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, bjork

Nie mogło jej zabraknąć w tym zestawieniu. Choć nie mogę się przekonać do muzyki, którą tworzy to jej występ u Larsa von Triera w filmie „Tańcząc w ciemnościach” zasługuje na oklaski i wszelkie nagrody jakimi została uhonorowana.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, bjork


Jennifer Lopez 

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, jennifer lopez

Jedni ją kochają, inni nienawidzą, dla mnie pozostaje obojętna, jej gra aktorska mnie nie zachwyca, ale też nie pogrąża w beznadziejnej rozpaczy, choć i od tej reguły są wyjątki. Zaczynała w takich produkcjach jak „Pociąg z forsą” czy „Krew i wino”, jednak to tytułowa rola w filmie „Selena” wzniosła ją na wyższy poziom. Za wspomnianą rolę artystka otrzymała w pełni zasłużoną nominację do Złotego Globu. Nie jest to jedyny warty uwagi projekt w dorobku piosenkarki, należy również wspomnieć o „Drodze przez piekło” oraz „Celi”, jednak te perełki zatracają się wśród stosu płytkich historyjek pokroju „Pokojówki na Manhattanie” czy „Powiedz tak”, o „Gigli” nie wspominając. Artystka została 10 razy nominowana do Złotej Maliny (w tym dla najgorszej aktorki dekady), jednakże w jej ręce powędrowały zaledwie dwie statuetki (obie za „Gigli”). Obecnie możemy ją oglądać w dobrze przyjętym serialu kryminalnym „Uwikłana” u boku Raya Liotty.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, jennifer lopez, ben affleck

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, jennifer lopez

Madonna

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, madonna, pierce brosnan, rosamund pike

Niekwestionowana królowa popu pragnie zawładnąć wszelkimi dziedzinami życia kulturalnego, jednak z aktorstwem nie idzie jej tak dobrze jak muzyką. W 1996 roku piosenkarka wystąpiła w dramacie biograficznym pod tytułem „Evita” i za występ ten zdobyła statuetkę Złotego Globu. I to byłoby na tyle dokonań artystki w sztuce aktorskiej, bowiem reszta jej popisów zasługuje jedynie na zapomnienie. Dla potwierdzenia swoich słów przypomnę, że Madonna została obsypana 14 nominacjami do Złotych Malin (w tym dwukrotna nominacja dla najgorszej aktorki dekady), z czego 8 przemieniło się w wygrane. Na marginesie wspomnę jeszcze, że aktorstwo dla artystki to wciąż za mało, w związku z czym postanowiła zająć się reżyserią. Co prawda dotychczas zrealizowała zaledwie dwa film, jednak w tym przypadku radzi sobie odrobinę lepiej niż w aktorstwie, a jej „W.E. Królewski romans” jest pozycją naprawdę godną uwagi.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, madonna

Queen Latifah 

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, queen latifah

Raperka, zwana przez wielu “pierwszą damą hip-hopu” zagrała w tak wielu filmach, że wielu nie zdaje sobie sprawy z jej muzycznej kariery. Artystkę możemy oglądać w licznych komediach, jednak na największą uwagę i pochwałę zasługuje jej rola w „Chicago”. Ponadto podłożyła głos w wielu animacjach, można ją usłyszeć między innymi w serii „Epoka Lodowcowa”.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, queen latifah

Mariah Carey

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, mariah carey

Jest przykładem na to, że nawet kiepska aktorka, jeśli się postara może stanąć na wysokości swojego zadnia i świetnie wykreować postać, w którą się wciela. Nominowana do Złotej Maliny za występ w filmie „Glitter” wzięła się do pracy i w 2009 zachwyciła wszystkich swoją drugoplanową rolą w filmie „Hej, Skarbie”, a cztery lat później dobrze spisała się na planie „Kamerdynera”.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, mariah carey


Whitney Houston  

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, whitney huston

Nie mogło jej zabraknąć w tym zestawieniu. Na fali swojej popularności zagrała łącznie w 5 filmach, jednak to jej debiutancki występ w „Bodyguard” zapadł wszystkim w pamięć i przyniósł jej jeszcze większą sławę. Choć produkcja okazał się być hitem to piosenkarka na ekranie wypadła średnio i za swoją kreację otrzymała aż dwie nominacje do Złotej Maliny.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, whitney huston, kevin costner

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, whitney huston, kevin costner


Rita Ora 

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, rita ora

Jej występy jak dotychczas mają charakter gościnny, na ekranie możemy ją zobaczyć zaledwie przez kilka sekund, jak w przypadku „Szybkich i wściekłych 6” i „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Z filmu na film jej czas ekranowy się zwiększa, a w wywiadach podkreśla, że aktorstwo daje jej więcej satysfakcji niż muzyka i nie może się doczekać kolejnych wizyt na planie filmowym.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, rita ora

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, rita ora


Britney Spears 

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, britney spears, zoe saldan

Na szczęście możemy ją ujrzeć na ekranie jedynie w gościnnych występach, z jednym małym wyjątkiem, kiedy to zagrał w filmie „Crossroads – Dogonić marzenia”. Film ten to totalne dno, a „gra aktorska” piosenkarki, za która otrzymała Złotą Malinę, sprawia, że mam ochotę walić głową w mur. Współczuję wszystkim, którzy widzieli tę katastrofę i zazdroszczę tym, których to ominęło.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, britney spears, zoe saldan

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, britney spears, zoe saldan

Cher 

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, cher, nicolas cage

Wśród wszystkich tu wymienionych artystek Cher najlepiej radzi sobie z aktorstwem. Mogliśmy zobaczyć ją na ekranie w takich filmach jak „Maska”, „Wpływ księżyca”, „Silkwood”, „Czarownice z Eastwick” czy „Burleska”. Jest laureatką Oscara i trzech Złotych Globów. Jakiś czas temu potwierdziła udział w telewizyjnej produkcji pod tytułem „Flint”.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, Cher, Susan Sarandon, Michelle Pfeiffer

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, Cher, Susan Sarandon,

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, cher, christina aguilera

Christina Aguilera 

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, christina aguilera

Artystka dopiero rozpoczyna swoją karierę aktorską. Jak dotąd mogliśmy ją zobaczyć na ekranie w filmie „Burleska” u boku wspomnianej wyżej Cher. Piosenkarka wyraziła chęć występu w kolejnych produkcjach, jednak pragnie otrzymywać role, które będą stanowiły dla niej prawdziwe wyzwanie.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, christina aguilera

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, christina aguilera


Beyoncé 

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, beyonce

Raz na jakiś czas zdarzają się jej występy w produkcjach filmowych. Pierwszy jej znaczący występ mogliśmy oglądać w filmie „Austin Powers i Złoty Członek”, jednak to film „Dreamgirls” odniósł największy sukces. Za rolę we wspomnianej produkcji Beyonce otrzymała nominację do Złotego Globu. Mogliśmy ją obejrzeć także w filmach „Różowa Pantera” i „Obsesja”. Za rolę w tym ostatnim wokalistka otrzymała zasłużoną nominację do Złotej Maliny. Według artystki praca na planie filmowym przypomina odpoczynek w porównaniu z pracą w branży muzycznej.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, beyonce

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, beyonce

Jessica Simpson 

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, jessica simpson

Piosenkarka na jakiś czas zrezygnowała z aktorstwa i jeśli mam być szczera to mam ogromną nadzieję, że już nigdy do niego nie wróci. Jej występy były monotonne, na krytycznie niskim poziomie i w efekcie zamiast zachwycać żenowały. Artystka otrzymała trzy nominacje do Złotej Maliny.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, jessica simpson


Tina Turner 

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, tina turner

Wystąpiła w pięciu filmach. Za najsłynniejszy jej występ możemy uznać kreację w produkcji „Mad Max pod kopułą gniewu”. Artystka poradziła sobie z tą rolą całkiem dobrze, na ekranie była charyzmatyczna i zapadająca w pamięć.

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, tina turner

Muzyk, aktor, artysta, zestawienie, tina turner

Jak widać piosenkarki swoimi filmowymi kreacjami dostarczają nam najróżniejszym emocji - od zachwytu po rozpacz. Jedne okazują się wszechstronnie utalentowane, inne zrobiłyby nam prezent znikając z branży filmowej. Na dzisiaj to już koniec. W najbliższym czasie zapraszam was na drugą część zestawienia, w którym skupię się muzykach płci męskiej. 

Źródło zdjęć: http://www.imdb.com,  https://giphy.com,  http://i.dailymail.co.uk,  http://therihannaworld.com,  http://www.imfdb.org,  http://starschanges.com,  http://content6.flixster.com,  http://www.fashiongonerogue.com,  http://www.thehollywoodnews.com,  http://thereelnetwork.net,  http://i.huffpost.com,  http://cdn.images.express.co.uk,

2 komentarze:

 1. Dodałabym jeszcze od siebie Justina Timberlake'a, fajnie sprawdza się w komediach ("Zła kobieta", "To tylko seks"), ale też dobrze zagrał rolę w "The Social Network" oraz Hilarry Duff, nieco zapomnianą piosenkarkę jak znalazł do kina familijnego ("Cindirella Story", "Szansa na sukces", "Dziedziczki").
  Podobała mi się Beyonce w "Obsesji".

  Bardzo fajna notka. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezmiernie mi miło :) W takim razie serdecznie zapraszam Cię na bloga za jakiś czas, gdy pojawi się druga część posta, w której nie zabraknie Justina Timberlake'a :) I przyznam, że na śmierć zapomniałam o Hilary Duff, choć ciężko stwierdzić czy najpierw była aktorką czy piosenkarką ;)

   Usuń